Scroll to top

O nas

Informacje

O fundacji

Fundatorką, założycielką oraz prezesem zarządu jest Jadwiga Kościk, współzałożycielkami i wiceprezeskami zarządu Izabela SokołowskaBoulton oraz Magdalena Adamowska. Terenem macierzystym fundacji jest miasto Sopot, lecz terenem działania może być objęty cały kraj, a także zagranica. Powołany teatr wszedł w schemat instytucji tworzącej i upowszechniającej dobra kultury w postaci sztuk widowiskowych – spektakli muzycznych. Jego forma ekonomiczna zawarta jest w strukturach fundacji non profit.

Informacje

Najważniejsze działania

Informacje

Współpraca z artystami

Informacje

Historia powstania fundacji

Fundacja Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis powstał, aby realizować spektakle muzyczne poprzez prace z dziećmi i młodzieżą, których efektem będzie rozwijanie zdolności muzycznych i artystycznych właśnie tej grupy. Założenie to w konsekwencji doprowadziło do powstania teatru muzycznego realizującego musicale, które tworzą dzieci od 6. roku życia oraz młodzież do lat 18, pod kuratelą artystyczną dorosłych, profesjonalnych artystów, wykształconych muzycznie, pedagogicznie i plastycznie. Ścisłą kadrę pracującą z dziećmi i młodzieżą stanowią zaś same założycielki.

Dyrektorem i pomysłodawczynią teatru STM Baabus Musicalis jest Jadwiga Kościk (pseudonim muzyczny Jagoda Jagson), rearanżująca kompozycje bajkowe i zajmująca się przygotowaniem dzieci od strony aktorskiej, wokalnej i muzycznej. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Muzycznej, Rytmiki i Jazzu, na kierunku Jazz i muzyka estradowa o specjalizacji: Wokalistyka Jazzowa. Aktywnie działa jako muzyk jazzowy, wokalistka dająca koncerty. Jest magistrem Animacji Kultury z elementami arteterapii na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Kolejnym członkiem kadry jest Magda „Bąbel” Adamowska, sprawująca funkcję Dyrektora Artystycznego, zajmująca się w teatrze scenografią, kostiumami oraz prowadząca dla dzieci i młodzieży z teatru warsztaty przybliżające im prace scenografa, kostiumologa i grafika. Od wielu lat jest projektantką wnętrz, scenografem, recenzentką i krytykiem trójmiejskich spektakli, koncertów i przedstawień muzycznych, ma na swoim koncie scenografie teatralne i inscenizacyjne. Trzecią osobą realizującą projekty w STM Baabus Musicalis jest Izabela Sokołowska – Boulton – Dyrektor Artystyczny, choreografka zajmująca się przygotowaniem dzieci od strony ruchowej, tanecznej, a także twórczyni choreografii do spektakli Sopockiego Teatru Muzycznego. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca na Kierunku Taniec, Specjalność: Pedagogika baletowa. Wielokrotnie nagradzana solistka Kopenhaskiej Opery Narodowej. Autorka choreografii do wielu przedstawień teatralnych, baletowych i muzycznych. Pedagog w Szkole Baletowej w Gdańsku, oraz zastępcą kierownika baletu Opery Bałtyckiej. Ruchomą kadrę uczestników współpracujących przy realizowaniu spektakli stanowią muzycy, w większości absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Akcje oraz warsztaty

„Letni Teatr”

Poza sezonem teatralnym wynikającym z przerw wakacyjnych lub ferii STM Baabus Musicalis realizuje intensywne warsztaty teatralne w formie półkolonii: „Letni Teatr” i „Zimowy Teatr”. Zajęcia odbywają się na terenie Teatru Na Plaży od godziny 9.00 do 14.00. Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży spoza naszego teatru.

„Zimowy Teatr”

Poza sezonem teatralnym wynikającym z przerw wakacyjnych lub ferii STM Baabus Musicalis realizuje intensywne warsztaty teatralne w formie półkolonii: „Letni Teatr” i „Zimowy Teatr”. Zajęcia odbywają się na terenie Teatru Na Plaży od godziny 9.00 do 14.00. Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży spoza naszego teatru.

„Kulturalni i Nieobojętni”

Dodatkową, ale bardzo ważną, działalnością teatru jest projekt pt. „Kulturalni i Nieobojętni”, w ramach którego dzieci i młodzież, grając spektakle charytatywne, urządzając zbiórki i licytacje, gromadzą fundusze przekazywane organizacjom zajmującym się pomocą dzieciom w walce z chorobami, biedą i wykluczeniem.

Co wystawiamy

Sprawdź nasze projekty

W naszym repertuarze posiadamy wiele barwnych i ciekawych spektakli. Sprawdź je.

Kontakt

Jesteś zainteresowany współpracą?

Telefon
+48 726 434 155

E-mail
baabusmusicalis@gmail.com

Adres

Teatr na plaży
al. Mamuszki 2
Sopot
Używamy ciasteczek, abyś miał możliwie najlepsze doświadczenia ze stroną.